نیازمندی نفت و گاز| درج آگهی رایگان| تبلیغ تخصصی

اسپلیت تی

اسپلیت تی

آگهی رایگان
  •  پیمانکاران عمومی پیمنکاران اجرایی
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۶/۰۵
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۶
  • 1138 بازدید

اسپلیت تی از اتصالات سه شاخه خطوط لوله می باشد که در پایپینگ مورد استفاده  قرار می گیرد. ساخت اسپلیت تی بر اساس استانداردهای خطوط لوله و جوش انجام می شود. اسپلیت تی به لحاظ نصب روی خطوط لوله از دو نوع است؛ اسپلیت تی هایی که به روش جوشکاری روی لوله نصب می شوند و اسپلیت تی هایی که به روش مکانیکی روی لوله نصب می شوند. اسپلیت تی مکانیکی زمانی به کار می رود که امکان انجام عملیات جوشکاری روی لوله وجود ندارد. برای مثال روی خطوط لوله پلی اتیلن از اسپلیت تی مکانیکی استفاده می شود. در این اتصال دو سدل بالایی و پایینی به روش پیچ و مهره روی هم نصب می شوند و برای اتصال نیازی به جوشکاری نخاوهد بود.

در صورتی که سایز انشعاب از حد مجازی پایین تر می باشد نیازی به استفاده از اسپلیت تی نبوده و می توان از اتصالات دیگر که در این خصوص کارآمدتر می باشند استفاده کرد. اصلی ترین این اتصالات به شرح زیر هستند:

  • سدل نیپل: یک اتصال دو تکه است که دارای یک سدل و یک نیپل می باشد. سدل این اتصال شکلی حلقوی داشته و بخشی از لوله در مجاورت نیپل را پوشش می دهد. روی نیپل این اتصال نیز طبیعتاً یک فلنج نصب می شود.
  • ولدولت: یک اتصال یک تکه بوده که فقط دارای نیپل است. این اتصال روی محل انشعاب پذاشته می شود و از طریق جوشکاری مستقیماً روی لوله نصب می شود.

این دو اتصال برای زمانی هستندکه سایز انشعاب و فشار و جریان سیال در حد متعارف می باشد، در غیر این صورت استفاده از اتصال اسپلیت تی ضروری خواهد بود.

ساخت اسپلیت تی شامل فرایندهایی نظیر برش و جوشکاری می باشد. ماده خام این اتصال نیز لوله به سایزهای لوله اصلی و لوله به سایز انشعاب است. ابتدا لوله بر حسب طراحی ها به قطعات مورد نظر بریده می شود و سپس قطعات روی هم جوشکاری می شوند. اسپلیت تی شامل یک سدل کمربندی دو تکه می باشد که کل دیواره لوله را پوشش می دهد، روی سدل بالایی یک نیپل به سایز انشعاب جوشکاری می شود و روی آن نیز یک فلنج به منظور اتصال روی انشعاب های جدید نصب و جوشکاری می شود. فرایند ساخت اسپلیت تی می بایست توسط جوشکاران متبحر و واجد صلاحیت که دارای گواهی های تأیید صلاحیت بر حسب اصول و الزامات جوشکاری API 1104 هستند انجام شود.

شرکت پیشگام صنعت ابزار در طراحی و ساخت اسپلیت تی دارای تحربه و مهارت بالا می باشد. ساخت صدها اتصال اسپلیت تی در سایزهای مختلف از جمله دستاوردهای این شرکت در ارائه خدمات پایپینگ محسوب می شود. این شرکت به عنوان مجری عملیات های انشعاب گرم در طراحی و ساخت اتصال اسپلیت تی بیش از ده سال تجربه دارد. ساخت انواع اتصالات اسپلیت تی در سایزهای مختلف برای خطوط لوله حاوی انواع سیالات با فشارها و دماهای مختلف پشتوانه این شرکت در ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان گرامی می باشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر یا ارائه سفارش با شماره های 09193837714 یا 02634727900 تماس حاصل فرمایید.  

ثبت آگهی رایگان