نیازمندی نفت و گاز| درج آگهی رایگان| تبلیغ تخصصی

ثبت شرکت در ری

ثبت شرکت در ری

آگهی رایگان
  • خدمات بازرگانی / تجاری گوناگون
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
  •    تهران تهران
  • 959 بازدید
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

جهت ورود به دنیای کسب و کار و پیشرفت اقتصادی ، اولین قدمی که می بایست بردارید ثبت شرکت است. با ثبت شرکت می توانید فعالیت خود را به طور رسمی و قانونی آغاز کنید. 

شهر ری به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان ، می تواند یکی از مقاصد شما برای سرمایه گذاری باشد. 

فرآورده های کشاورزی شامل گندم ، نباتات علوفه ای ، پنبه ، چغندر قند و ذرت و همچنین محصولات باغداری نظیر سیب، گوجه ، آلو ، هلو و گلابی تنها قسمتی از تولیدات شهر ری می باشد. 

مضاف بر این ، شهر ری در رشته صنایع ، کارخانجات صنعتی و تولیدی بسیاری را به خود جذب کرده است که همین مهم سرمایه گذاری در این شهر را بسیار متنوع نموده است. 

در ذیل ضمن پرداختن به انواع شرکت های تجاری و خصوصیات آن ها ، به مراحل ثبت شرکت در ری می پردازیم. 

انواع شرکت های قابل ثبت :

شرکت های تجاری در اشکال مختلف جلوه می کند. قانون تجارت ایران در ماده ی 20، شرکت های تجاری را به هفت نوع ( سهامی ، بامسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی ، تعاونی ، مختلط سهامی ، مختلط غیرسهامی ) تقسیم کرده است. از میان این شرکت ها ثبت شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود از پرکاربردترین شرکت ها می باشند. 

البته لازم به ذکر است ، شرکت های سهامی خاص نسبت به شرکت با مسئولیت محدود ، دارای اعتبار بیشتری بوده و جهت اخذ تسهیلات بانکی ، اخذ نمایندگی معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا بسیار مناسب است.


شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام ، شرکتی است که دست کم از 5 نفر تشکیل می شود و در آن سرمایه به قطعات مساوی سهام تقسیم می شود و مسئولیت صاحبان سهام، محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است. این شرکت، شرکت بازرگانی محسوب می شود ولو این که عملیات آن امور بازرگانی نباشد. ( ماده 2 لایحه اصلاح قانون تجارت ).


شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص، شرکت بازرگانی است و سرمایه آن که قانوناَ در موقع تاسیس از یک میلیون ریال کمتر نخواهد بود، به سهام تقسیم شده و کلیه سهام آن به وسیله سهام داران تعهد و تامین می گردد و مسئولیت صاحبان سهام که تعداد آن ها نباید کمتر از سه نفر باشد، محدود به مبلغ اسمی سهام آن هاست.


شرکت تضامنی

به موجب ماده 116 قانون تجارت : " شرکت تضامنی، شرکتی است که در تحت اسم مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود. اکر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است. 

هر قراری که بین شرکا برخلاف این ترتیب داده شده باشد، در مقابل اشخاص ثالث، کان لم یکن خواهد بود.

آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

سایت: companyregister.ir

تلفن: 42143-021

ایمیل: info@companyregister.ir

ثبت آگهی رایگان